Tijdens deze cursus leert u alles wat u moet weten om een energieprestatie berekening van een gebouw te maken. U begint met de regelgeving, vervolgens komt het opmeten en invoeren van een gebouw in Uniec 3, waarna alle bouwkundige kenmerken en installaties worden toegevoegd aan de berekening om uiteindelijk tot een concept te komen dat voldoet aan de BENG eisen.
Deze cursus is geschikt voor personen die een basiskennis bouwkunde bezitten. Er is geen kennis van energieprestatie vereist. Tijdens de cursus worden opdrachten gemaakt, waarvoor de deelnemers zelf een laptop of tablet meenemen.
Deze cursus is richt zich met name op Woningbouw. Dezelfde principes kunnen ook worden toegepast op Utiliteitsbouw. Met name grotere utiliteitsgebouwen hebben echter ingewikkeldere installaties. Deze cursus zal daar, gezien het tijdsbestek, geen aandacht aan besteden.